Завантаження. Будь ласка зачекайте...

Школа для дітей: яких помилок найбільше допускаються вчителі


10:00, 02.09.2016
Ваша дитина неохоче йде в школу, часто скаржиться на погане самопочуття, але не може при цьому чітко сформулювати причину цього? Спробуйте м'яко дізнатися у малюка, чи не допускає його вчитель одну (або декілька) грубих, з точки зору класичної педагогіки, помилок.

e25295-5654-469a-840c-9f412fa3eb46.png (465.66 Kb)


Володіння голосом
 
Багато вчителів вважають, що чим голосніше подається матеріал, тим тихіше в класі. Однак це помилка. Учні у відповідь на підвищення тембру голосу учителем (якщо це відбувається занадто часто) починають не менше шумно спілкуватися зі своїми однокласниками. У підсумку урок зірваний, а матеріал - не засвоїли.
 
Інша крайність - занадто тихий голос учителя, майже що шепіт. І щоб почути, що говорить вчитель, потрібно вельми напружитися. Такий спосіб "мовлення" теми уроку хороший у тому випадку, якщо використовується рідко. Але якщо постійно, діти до нього звикають. А постійна напруга слуху починає їх дратувати. І знову ж, ігнорування вчителя і теми уроку.
 
 Об'єктивність вчителя
 
Згідно зі стандартами навчання педагогів, вчитель повинен бути об'єктивним, тобто всі його учні рівні, і у нього не повинно бути "любимчиків". Учитель-професіонал ж уміє справлятися з цим і не показувати свої почуття до того чи іншого учня, однак частіше відбувається зовсім інше явище і діти-любимчики на повну котушку користуються цим.
 
Ставлення вчителя до дзвінка з уроку
 
Тут варто звернути увагу на те, що тривалість уроку і змін розраховані не просто так. Згідно із санітарними нормами дитині шкільного віку можна займатися не більше 45 хвилин, а потім повинна обов'язково бути перерва, на якій учень має можливість відпочити і переключитися.
 
Хороший вчитель не дозволить собі відібрати вільний час у своїх учнів. Він встигає вкластися у відведений для уроку час і відпускає дітей на перерву за дзвінком з уроку.

Стиль поведінки вчителя
 
Багато сучасних вчителів вважають, що якщо опуститися на один рівень з дітьми, то легше знайти з ними спільну мову. Однак не варто впадати в крайнощі. Так, вчитель повинен розуміти шкільний сучасний сленг, орієнтуватися в сучасних перевагах дітей, щоб знаходити спільні теми для розмови, але все ж - педагог є прикладом для наслідування. Якщо опускатися для рівня школярів, то дуже легко втратити їхню повагу. І таким чином про дисципліну серед учнів мова йти не може.
 
Інша крайність вчителя - надмірне звеличення себе і тиск на дітей з моральної точки зору. Такі педагоги вважають дітей "нижчою кастою", яка не має права голосу і своєї думки. Зазвичай таких вчителів діти бояться і просто терпіти не можуть, намагаються всіма можливими способами уникати спілкування з ними за межами уроку.
 
Ідеальний варіант поведінки вчителя знаходиться посередині. Школярі повинні поважати свого педагога, не боятися до нього підходити і задавати питання на цікаву для них тематику, легко спілкуватися з ним за межами уроку, радитися. При цьому діти повинні відчувати, що вчитель старший і досвідченіший, що він головний на уроці і за його межами.
 
Велика кількість домашніх завдань
 
Іноді зустрічаються вчителі, які вважають, що їх предмет - найголовніший. Тому вони задають занадто великий обсяг домашніх завдань. При цьому завдань так багато, що дитина не встигає виділити час на інші предмети. Ця помилка призводить до зовсім протилежного ефекту: діти просто "забивають" на домашню роботу і покладаються на списування або доучування теми в ході самого уроку.

Теги:
Джерело

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть CTRL+Enter. Система Orphus
Імя:
E-Mail:
Коментар
Полужирный Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Вставка ссылки Картинка Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Вставка спойлера | Вставка email
Введіть код: *
captcha