Завантаження. Будь ласка зачекайте...

Жахливі наслідки аборту: чого чекати жінці?


11:00, 03.08.2018
Аборти на термінах до 12 тижнів виконуються за бажанням жінки. На більш пізніх строках рішення про аборт на підставі заяви вагітної приймає комісія, що враховує наявні свідчення - медичні (загроза здоров'ю жінки, важкі вади розвитку і нежиттєздатність плоду) і соціальні (смерть або інвалідність 1 - 2 групи чоловіка, багатодітність, відсутність житла, статус біженця, безробіття, згвалтування).

94_17_ls_15327022.jpg (30.05 Kb)


Медикаментозний аборт
Найбільш часто для медикаментозного аборту використовується МЕФІПРІСТОН (міфегін, RU486). Цей препарат перешкоджає дії на матку основного гормону вагітності - прогестерону, тим самим сприяючи її перериванню. Зазвичай МЕФІПРІСТОН застосовують на тлі невеликих доз препаратів, що підсилюють скорочення матки і відторгнення плодового яйця з організму - простагланді.

Медикаментозний аборт проводиться на термінах вагітності до 8 тижнів і у випадках неускладненого перебігу не вимагає хірургічного втручання та анестезії. Перед проведенням медикаментозного аборту жінці проводять ультразвукове дослідження. Далі після підписання інформованої згоди вагітна в присутності лікаря приймає 3 таблетки препарату, після чого може покинути клініку. Зазвичай через 1-2 дня починається кровотеча, подібне менструальному і свідчить про переривання вагітності і відторгнення плодового яйця. Після медикаментозного аборту рекомендується провести повторне УЗД, щоб переконатися в тому, що в порожнині матки не виявляється залишків плодового яйця, які можуть інфікуватися, викликати сильну кровотечу та інші після абортні ускладнення.

При появі тривожних скарг (різких болях, підвищенні температури, лихоманці, дуже сильній кровотечі з виникненням різкої слабкості, запаморочення, нездужання і т.д.) слід негайно звернутися до лікаря або викликати бригаду швидкої медичної допомоги. У таких випадках часто потрібне хірургічне втручання - вишкрібання порожнини матки, тобто по суті справи, проведення звичайного аборту. Як і для інших лікарських методів, існує ряд протипоказань до проведення медикаментозного аборту:

[*]Позаматкова вагітність - вона вимагає тільки хірургічного лікування.[/*]
[*]Хронічна надниркова недостатність і важка форма бронхіальної астми, так як МЕФІПРІСТОН порушує дію гормонів надниркових залоз, які використовуються і для лікування астми.[/*]
[*]Інфекційно-запальні процеси статевих шляхів (щоб уникнути поширення інфекції).[/*]
[*]Геморагічні порушення (порушення згортання крові) - через можливість важких кровотеч. Переривання вагітності в таких випадках необхідно проводити тільки в клінічних умовах під постійним лікарським контролем і контролем за показниками згортання крові.[/*]

У 2% випадків медикаментозний аборт неефективний - препарат не викликає абортивного дії і вагітність не переривається.

МІНІ-АБОРТ (вакуум-аспірація)
Цей спосіб переривання вагітності застосуємо тільки на ранніх термінах (до 5 - 6 тижнів вагітності), коли діаметр плідного яйця дозволяє йому пройти у вакуум-аспіратор. Вакуум-аспіратор являє собою великий шприц зі спеціальною насадкою, яка вводиться в порожнину матки до плодового яйця. Створюваний вакуум сприяє відшаруванню плідного яйця від стінки матки. Однак ймовірність неповного відриву тканин ембріона при такому способі переривання вагітності вельми велика. Тому після міні-аборту (втім, як і при інших видах аборту) необхідний УЗ-контроль вагінальним датчиком. При виявленні неповного аборту плодового яйця потрібно додаткове вискоблювання, подібне до того, що проводиться при звичайному інструментальному аборті. Міні-аборт проводять на тлі загального знеболювання: внутрішньовенно вводиться ліки, жінка спить.

На дуже малих термінах можливе застосування магнітофорного (магнітного) ковпачка, який надягає на шийку матки. Ковпачок випромінює постійне магнітне поле, яке спотворює всі сигнали, які потрапляють в його поле. Зв'язок між маткою і головним мозком порушується. Вагітність перестає розвиватися, відбувається викидень. Магнітний ковпачок надівається гінекологом на 9 днів. Після закінчення цього терміну лікар виймає ковпачок, вводить у піхву таблетки, що сприяють відкриттю шийки матки. Після цього, вже поза стінами клініки, відбувається аборт. Цей метод небезпечний невиявленими ускладненнями. Ковпачок, що вводиться в шийку матки, сприяє порушенню кровообігу в шийці, розвитку запальних процесів у матці. Після переривання вагітності обов'язково потрібно ультразвуковий контроль.

ІНСТРУМЕНТАЛЬНИЙ АБОРТ (вишкрібання порожнини матки)

Це найпоширеніший спосіб переривання вагітності на терміні до 12 тижнів. В даний час інструментальний аборт проводиться під наркозом: частіше - з використанням внутрішньовенного наркозу (у вену вводиться препарат, на тлі якого настає моментальний - «на кінці голки» - сон), рідше - епідуральної анестезії або загального ендотрахеального наркозу (інгаляційне наркотичний засіб вводиться через трубку в трахею).

Спосіб знеболення визначається лікарем-анестезіологом в залежності від індивідуальних показань і протипоказань у пацієнтки. Шийка матки розкривається спеціальними розширювачами (трубками різного діаметру), потім в порожнину матки вводиться кюретка (металева петля), якій і проводиться вишкрібання порожнини матки. Ризик ускладнень інструментального аборту зменшується, якщо до і після процедури проводиться ультразвуковий контроль вагінальним датчиком і огляд порожнини матки за допомогою гістероскопа (спеціального оптичного приладу). Однак інструментальний аборт є хірургічною процедурою, при якій використовується наркоз, тому повністю виключити ймовірність ускладнень неможливо.

Рідкісним, але найнебезпечнішим ускладненням вишкрібання порожнини матки є прорив стінки матки з проникненням у черевну порожнину. Важкі кровотечі, перитоніт (запалення очеревини), травма органів черевної порожнини можуть стати причиною смертельного результату.

До ранніх ускладнень після аборту ставляться кровотечі, порушення системи згортання крові. Іноді в порожнині матки через спазм шийки матки скупчуються згустки крові, що може вимагати повторного вискоблювання.

Наслідки аборту
Навіть якщо залишити осторонь питання про етичність абортів, то проблема наслідків абортів і шкоди, що завдається жіночому здоров'ю при штучному перериванні вагітності, очевидна і актуальна.

Аборт - найбільш часта причина гінекологічних захворювань. Ускладнення виникають як мінімум у кожної п'ятої жінки, майже у половини загострюються хронічні запальні процеси статевої сфери. Небезпеку представляє і те, що аборти, які проводяться «в день звернення», не передбачають ніякої підготовки - обстеження мінімальне, якщо воно взагалі є. При цьому сама процедура переривання вагітності будь-яким з перерахованих методів сприяє розвитку інфекційно-запальних ускладнень. Якщо при інструментальному аборті, проведеному в стаціонарі, антибіотики призначають, то при медикаментозному перериванні вагітності, використанні магнітних ковпачків антибіотикотерапія проводиться далеко не завжди. При поширенні інфекції можуть розвинутися запальні процеси матки і придатків, тазовий перитоніт, тромбофлебіт (запалення) вен матки або загальне зараження крові - сепсис.

Віддаленим наслідком перенесених після аборту запальних захворювань може бути утворення спайок, в тому числі і внутрішньоматкових (синехій), непрохідність маткових труб, що є однією з причин безпліддя; хронічні запальні процеси, що порушують нормальне функціонування органів жіночої статевої сфери.

Травматизація шийки матки при аборті в подальшому може стати причиною її нездатності «утримати» вагітність. Таким чином, можуть розвинутися невиношування вагітності, викидні або - через деформацію шийки - порушення нормальної пологової діяльності.

Одним з найбільш частих наслідків аборту є порушення менструального циклу (воно спостерігається приблизно у 12% жінок), цикли стають нерегулярними, можливі кровотечі між місячними. Причиною цих станів є, як правило, нейроендокринні порушення, розвивається аменорея, тобто відсутність менструації, яка виникає внаслідок порушення відновлювальної здатності ендометрія - внутрішньої оболонки матки (при перериванні вагітності з вишкрібанням матки часто відбувається не тільки видалення плодового яйця, але і травматизація глибоких шарів ендометрія, а також м'язового шару матки) з подальшим пригніченням функції яєчників, що веде до порушення менструального циклу, а також до розвитку спайкового процесу в області внутрішнього зіву каналу шийки матки внаслідок його травматизації.

У випадку, коли аборт зробила жінка що народжувала, її цикл може відновитися через 3 - 4 місяці; якщо ж до операції жінка не народжувала, відновлення усіх функцій може затягтися до півроку і більше.

Чи бувають безпечні аборти?
Чому перервана навіть на ранніх термінах вагітність може стати серйозним ударом по здоров'ю жінки? Справа в тому, що з самого початку вагітність викликає серйозні зміни, перебудову в багатьох системах органів жіночого організму, перш за все в центральних регуляторних системах - нервовій та ендокринній (гормональної). Тісний функціональний зв'язок між материнським організмом і ембріоном з'являється з самого моменту запліднення. Ще до впровадження заплідненої яйцеклітини в стінку матки на розвиток зародка впливають гормони: естрогени, прогестерон, простагландини та інші біологічно активні речовини. Вони ж готують внутрішній шар матки - ендометрій - до імплантації ембріона. Під впливом гормонів і біологічно активних речовин починається поступова перебудова у всьому організмі майбутньої мами, особливо виражена в так званих гормонально залежних органах: молочних залозах, яєчниках, матці, зовнішніх статевих органах.

Будь-яке зовнішнє втручання, що приводить до переривання вагітності, є причиною різкого гормонального зриву в організмі жінки. Цим пояснюється небезпечність аборту, проведеного навіть на самому маленькому терміні. Значна неузгодженість в роботі центральної нервової та ендокринної систем, викликане втручанням ззовні, порушує нормальне функціонування ендокринних залоз: гіпофіза, щитовидної залози, яєчників, наднирників - і сприяє виникненню нервових розладів різного ступеня вираженості: загостренню вегетативної дисфункції, психічних порушень, іноді з розвитком депресії, неврозів і т.д.

Не можна вважати абсолютно безпечним і медикаментозний аборт - таких методів немає, так як і будь-який аборт, порушує протягом нормального процесу вагітності і грубо перериває розпочату гормональну перебудову підготовлюваного до виношування дитини організму жінки. Звичайно, чим менше термін вагітності, тим менш виражені всі зміни, проте не варто забувати, що гормональна перебудова починається безпосередньо з самого початку вагітності - запліднення яйцеклітини.

Тому і після медикаментозного аборту ризик розвитку захворювань гормонально залежних органів (молочних залоз, яєчників, матки) підвищується, збільшується ймовірність утворення доброякісних і злоякісних пухлин цих органів. Крім того, будучи антигормональним препаратом, МЕФІПРІСТОН може викликати серйозний збій у роботі ендокринної системи, що в подальшому може стати причиною ендокринного безпліддя.

Серед віддалених наслідків абортів - різні гормональні порушення, в тому числі захворювання щитовидної залози, гіпофіза - центрального регулятора ендокринної системи; гінекологічна патологія: ендометріоз, дисфункція яєчників, хронічний ендометрит, сальпінгоофорит (запальний процес у маткових трубах і яєчника), безпліддя. При наступних вагітностях раніше зроблений аборт може спровокувати резус-конфлікт - стан, при якому в організмі резус-негативної матері утворюються антитіла до еритроцитів резус-позитивного плода.

Справа в тому, якщо що під час вагітності, що закінчилася абортом, вже встигла виробитися певна порція антитіл, то ці антитіла починають свій згубний вплив на організм плода і при наступній вагітності резус-позитивним плодом, до них додаються інші, тобто антитіла накопичуються. Чим більше антитіл, тим більш серйозне дію вони можуть надати на організм плода.

Отже, якщо незабаром після пологів наступила вагітність, пам'ятайте, що безпечного аборту не буває. Аборт - це серйозний удар по здоров'ю жінки і плата за безтурботне ставлення до контрацепції і попередження небажаної вагітності. Навіть при хорошій суб'єктивної перенесенню -  аборт може викликати серйозні віддалені наслідки, аж до пухлинних процесів, невиліковного безпліддя. Тим часом повторна вагітність принесе вам нове щастя - другої (а може бути третьої) дитини.

Теги:
Джерело

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть CTRL+Enter. Система Orphus
Імя:
E-Mail:
Коментар
Полужирный Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Вставка ссылки Картинка Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Вставка спойлера | Вставка email
Введіть код: *
captcha