Поради батькам: Як уникнути конфліктів із підлітком | Для дітей
Завантаження. Будь ласка зачекайте...

Поради батькам: Як уникнути конфліктів із підлітком


10:00, 17.11.2020
Підлітковий вік - час активного пошуку. Дитина намагається зрозуміти, що вона означає в цьому світі, хто вона і як її сприймають оточуючі. Намагаючись зрозуміти себе, підліток ставить під сумнів авторитет своїх батьків. У своїй сім'ї йому дуже важливо довести, що він - самостійна особистість. А значить, має право на власну думку з будь-яких питань. І часто його думка не збігається з думкою батьків. Це протиріччя і стає джерелом постійних конфліктів. Як правило, підліток не хоче залежати від рішень, нав'язаних батьками, на повен голос заявляючи про свої права. При цьому він може бути грубий, некерований, поводиться нарочито зухвало. Що робити, якщо підліток категорично відмовляється тебе слухати?

8743_stailsranlml.jpg (37.75 Kb)
Для дітей

Найчастіше батьки вибирають два шляхи вирішення цієї проблеми: жорстку диктатуру або безперервну опіку.

Батьки можуть просто ігнорувати думку своїх дітей, позбавляючи їх права голосу.
Запам'ятай, що спроби нав'язати свою волю ображають твою дитину.

Категорично не можна диктувати їй манеру одягатися, забороняти слухати певну музику або дивитися улюблені програми по телевізору.

Не можна переглядати її пошту, прослуховувати телефонні розмови й коригувати манеру поведінки з друзями.

Будь-які спроби тиску на дитину лише віддаляють її від батьків. Твій підліток почуватиметься приниженим, замкнеться в собі, ставитиметься до тебе вороже й зухвало. Якщо ти втратиш довіру своєї дитини, то потім буде дуже складно відновити з нею хороші стосунки.

Ти можеш щось просити в дитини, але в жодному разі не вимагати. При цьому необхідно ставитися з повагою до її почуттів і бажань. Дай їй можливість проявити себе, нехай у неї буде своя територія, і в прямому, і в переносному сенсі слова.

Твоя дитина повинна думати сама і приймати важливі рішення без твоєї участі. У цьому віці дитина гостро потребує довіри й розуміння. Будь готова завжди прийти на допомогу у скрутній ситуації, але при цьому ніколи не свари дитину за допущені помилки, якщо рішення вона приймала самостійно.

Що поганого в надмірній опіці?
Психологи говорять про можливий конфлікт опіки.

Якщо ти занадто піклуєшся про дитину, то вона може почуватися відчужено, пригнічено.

Підліток не проявляє ініціативи й поводиться дуже мляво.

Твоя турбота може призвести до того, що дитина абсолютно втратить здатність самостійно приймати рішення.

Так званий "матусин синочок" стає об'єктом глузувань однолітків. Виникає комплекс неповноцінності й повне відчуження від батьків. Дитина стає потайною і замкнутою. Крім того, конфлікт опіки призводить до того, що дитина починає звинувачувати своїх батьків у всіх своїх бідах і навіть "тихо ненавидіти" їх.

Підліток при цьому поводиться з батьками дуже холодно, або, навпаки, починає голосно обурюватися й повставати проти них. Іноді дитина стає занадто вимогливою, вбачаючи у своїх батьках тільки засіб для задоволення потреб.

Зверни увагу! У такому разі зведи свою опіку до мінімуму. Перестань постійно хвалити свою дитину. Дай їй можливість бути самостійною і прислухайся до її думки з усіх питань.

Як уникнути конфліктів із підлітком?

1. Не нав'язуй йому свій погляд.

2. Підтримуй усі його починання.

3. Не поводься з підлітком, як з маленьким.

4. Ніколи не іронізуй і не ображай підлітка.

5. Завжди дослухайся до його думки.

6. Забудь про фізичні покарання як про засіб впливу на важкого підлітка.

Запам'ятай, що в тебе ніколи не буде конфліктів із твоїм підростаючим чадом, якщо ти зможеш стати для нього справжнім другом і порадником.

Теги:
Джерело

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть CTRL+Enter. Система Orphus
Імя:
E-Mail:
Коментар
Полужирный Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Вставка ссылки Картинка Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Вставка спойлера | Вставка email
Введіть код: *
captcha