Лікування жов­тя­ни­ці малюка | Для дітей
Завантаження. Будь ласка зачекайте...

Лікування жов­тя­ни­ці малюка


02:30, 28.02.2015
Жов­тя­ни­ця у дітейЖов­тя­ни­ця у дітей пер­шо­го місяця жит­тя, як пра­ви­ло, фізіологічна, тоб­то є нор­мою, пов'яза­ною з ви­ве­ден­ням з організму ма­лю­ка «зай­во­го» гемоглобіну, який у внутрішньоутробному періоді за­без­пе­чу­вав кис­нем плід.

Для дітей

Після на­род­жен­ня йо­го кількість зменшується унаслідок роз­па­ду йо­го в печінці. В окре­мих ви­пад­ках організм но­во­на­род­же­но­го не встигає справ­ля­ти­ся з та­ким на­ван­та­жен­ням, при цьо­му білірубін (про­дукт роз­па­ду гемоглобіну) потрапляє в кров ди­ти­ни, що спричиняє жов­тя­нич­не за­бар­в­лен­ня шкіри.

Фізіологічна жов­тя­ни­ця з'являється на дру­гу до­бу жит­тя й мо­же три­ва­ти до 2 тижнів. При цьо­му жов­тя­нич­ний колір шкіри не розповсюджується на руч­ки і ніжки.

Озна­ка­ми «небезпечної», такої, що не є фізіологічною, жовтяниці є її над­то ран­ня (про­тя­гом першої до­би жит­тя) або над­то запізніла (після сьомої до­би жит­тя) по­ява жов­тя­нич­но­го за­бар­в­лен­ня шкіри ру­чок і ніжок, її тривалість по­над два тижні, відмова не­мов­ля­ти від їжі, йо­го млявість або сонливість.

Рівень білірубіну в та­ко­му ви­пад­ку сягає ви­со­ких по­зна­чок, що мо­же при­звес­ти до ура­жен­ня го­лов­но­го моз­ку. Рівень білірубіну по­над 200 мк­моль/л є не­без­печ­ним.

У разі по­яви відповідних ознак слід не­гай­но звер­ну­ти­ся до педіатра.

Теги:
Джерело

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть CTRL+Enter. Система Orphus
Імя:
E-Mail:
Коментар
Полужирный Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Вставка ссылки Картинка Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Вставка спойлера | Вставка email
Введіть код: *
captcha