100 способів зайняти дитину, поки мама працює | Для дітей
Завантаження. Будь ласка зачекайте...

100 способів зайняти дитину, поки мама працює


11:00, 29.12.2021
Кожна мама, якій потрібно провести деякий час за комп’ютером або зробити щось по дому, стикається з проблемою, чим зайняти дитину, щоб вона 15 хвилин посиділа спокійно і дала мамі попрацювати.

6133_fab7wy8.jpeg (56.66 Kb)
Для дітей

Звичайно, в арсеналі кожної мами є вагомий запас іграшок, пазлів і т.д., але частіше буває так, що навіть спокійним дітям набридають іграшки, якими вони і так постійно грають, і їм хочеться чогось новенького.

1. Малювання. Найпростіший спосіб захопити дитину – це дати їй альбом, олівці, фломастери або фарби. Для самостійного малювання дуже зручно використовувати рулон старих шпалер, що забезпечить малюкові простір для польоту фантазії.
2. Прикрашання (приготуйте разом з дитиною декілька заготовок з цікавими дитині картинками, можете завантажити їх в інтернеті)
3. Закінчи / доповни малюнок (заздалегідь готуємо заготівлі, де малюємо верхню половину малюнка, дитина домальовує нижню, заготовки, на яких пропонуємо дитині додати деталі і т.д.)
4. Малювання фломастерами на старих дисках
5. Ліплення з солоного тіста
6. Ліплення з пластиліну (використовуйте підручні матеріали, щоб малюк міг проявити свою фантазію – великі рельєфні гудзики, стрижень кулькової ручки, гребінець, ковпачки від фломастерів, трубочки для коктейлів, насіння дерев та ін.)
7. Різні трафарети (тварини, комахи, птахи, іграшки, транспорт, літери, цифри та ін. Також можна обводити свої ручки, чашку, блюдце та ін. предмети на аркуші паперу)
8. Різноманітні магніти (прикрашаємо холодильник, малюємо квіти, прикріплюємо малюнки, ходимо по квартирі – перевіряємо, що притягається, чого немає і т.д.)
9. Букви (вирізаємо з кольорового картону літери, малюємо їм очі, носик, ротик і даємо дитині; також можна дати дитині магнітні букви і магнітну дошку, дітки помолодше із задоволенням вибудовують з них кружечки, квіточки та ін. фігурки, дітки постарше – можуть збирати слова, сортувати на приголосні, голосні і т.д.)
10. Старий журнал та безпечні ножиці (дитина шукає і вирізає з старих журналів картинки на певну тематику – машинки, людей, рибки для акваріума і т.д.)

11. Колаж (даємо дитині альбом, пензлик, клей, і він приклеює вирізані картинки на аркуш паперу, створюючи свій колаж)
12. Дирокол (відмінно якщо є різної форми) і кілька аркушів паперу. Отримані за допомогою діркопробивача кружечки весело наклеювати на будь-яку картинку – виходить сніг
13. Двосторонній скотч або будь-які підручні засоби невеликого розміру (можна приклеювати до аркуша паперу шматочки пластикових трубочок, різні камінчики, черепашки, кольорові картинки, можна наклеювати на скотч шматочки вати або нитки)
14. Пазли (розрізаємо листівку на кілька частин, дитина збирає пазл)
15. Блокнот і декілька упаковок з наклейками (або розрізаний на шматочки самоклеючий папір)
16. Створюємо свою книжку (розрізаємо кілька аркушів формату A4, розрізаємо навпіл, скріплюємо разом з дитиною степлером – отримуємо імпровізовану книжку. Даємо дитині кольорові олівці, і дитина створює наповнення для книги – малює картинки, букви, робить написи і т.д. Увечері можна подарувати таку книжечку татові, який повернувся з роботи)
17. Коробочка з різнокольоровими прищіпками (їх можна чіпляти до краю відерця, відчіплювати і складати в будь-яку ємність; можна вирізати з картону сонце і запропонувати дитині прикріпити прищіпки-промінчики, вирізати їжачка і прикріпити прищіпки – голки і т.д .; можна повісити імпровізовану мотузку і запропонувати розвісити білизну – носові хусточки)
18. Коробочка з великими гудзиками
19. Коробочка з великими монетками
20. Коробочка з кольоровими скріпками

21. Коробочки з каштанами, шишками і декоративними камінчиками
22. Коробочка з різнокольоровими шнурками
23. Коробочка з безпечними прикрасами (слінгобуси, кулони і т.д.)
24. Коробочка зі старими годинниками
25. Коробочка з вушними паличками
26. Коробочка з дірочками з сухими серветками
27. Сірникові коробочки з безпечним сюрпризом в кожній (ластик, точило для олівців, каштани, маленькі машинки та ін.)
28. застібання / розстібання гудзиків (можна запропонувати дитині одягнути / роздягнути улюблену м’яку іграшку в сорочку з гудзиками)
29. Шнуровка черевика
30. Стрічечка і будь-які вироби, які дитина може на неї нанизувати (макаронні вироби, великі гудзики і т.д. – виходять гарні бусики і кулончики)

31. Магніт, монетка і папір (заздалегідь покажіть дитині фокус – як рухати монетку через папір за допомогою магніту)
32. Гумова груша і грудочки вати (натискаємо на грушу і струменем повітря здуваємо грудочки вати або папірці з будь-якої поверхні)
33. Тенісна кулька і ракетка (тенісну кульку підвішуємо на нитці в дверний проріз і даємо дитині ракетку)
34. Підставка для олівців (в картонній або пластиковій коробці робимо кілька круглих отворів і даємо дитині коробочку з олівцями, ручками або старими фломастерами)
35. Сортер (в картонній або пластиковій коробці робимо кілька отворів різної форми і даємо всілякі безпечні предмети, які можна туди проштовхувати – каштани, декоративні камінчики, велику гальку, ковпачки від фломастерів, гумки та ін.)
36. Шпиндель для CD і купка непотрібних дисків
37. Горка (будуємо гірку з прасувальної дошки або дошки для преса. Дитина може з’їжджати з гірки сама, може скачувати машинки або інший транспорт, м’ячики різного розміру і кольору)
38. Боулінг (ставимо на підлозі кеглі або пластикові пляшки або будуємо вежу з кубиків, і пропонуємо дитині збивати їх м’ячиками і виставляти заново)
39. Стара мамина сумочка або косметичка з замочками і кишеньками. Бажано, щоб в кишеньках було щось цікаве (старі візитки, дисконтні карти і т.д.)
40. Дорожня валіза з замочками – теж бажано з цікавим вмістом

41. Стара клавіатура
42. Стара мишка
43. Великий калькулятор
44. Сумний замок і ключ
45. Вішалки і одяг, який можна на них розвішувати
46. Воронка і крупи або квасоля (наприклад, можна пересипати крупи в пляшечку, викладати з фасолинок доріжки і т.д.)
47. Миска з манкою або борошном і сито (можна виловлювати з “моря” – манки різні “скарби” – макаронні вироби; на піддоні або в темній тарілці з манкою дуже здорово малювати пальчиками)
48. Каструлі і кришки різних розмірів, пластикові контейнери, друшляк, шумовка, лопатки та ін. кухонне начиння
49. Різні пластикові стаканчики – різного кольору і форми, які можна вставляти один в одного, будувати вежі
50. Лоток для яєць і макаронні вироби (дитина “готує обід”, розкладає по тарілках і запрошує “гостей”). Під наглядом дорослого “інгредієнтами” можуть стати будь невеликі предмети – декоративні камінчики, мозаїка, каштани та ін.

51. Фольга для запікання і невеликі предмети, які можна в неї загортати
52. Мотки товстих ниток, пряжі (можна підготувати з картону форми змійки, гусениці, рибки і ін., Намалювати маркером очки і рот, і запропонувати дитині намотувати різнокольорові нитки на форму – виходять веселі тваринки. Можна просто намотувати товсті нитки або тонкі мотузочки на котушки)
53. Паперові сніжки (ставимо таз, мотузкою проводимо межу, і пропонуємо дитині закидати в таз “сніжки” – м’ячики або зім’яті аркуші паперу. Добре, якщо комкати листи дитина теж буде сама)
54. “Відро” (беремо відерце, розмір залежить від часу, який ви хочете звільнити, і набиваємо його заздалегідь цікавим “сміттям”, щоб було що розгортати, розкривати, діставати, розглядати)
55. Гора одягу або постільної білизни, в якій можна закопатися, пограти в привид і т.д.
56. Гора носочків (дитина шукає пари, приміряє різні шкарпетки на різні ноги і т.д.)
57. Колготки і м’ячики або інші невеликі предмети, які можна складати в колготки
58. Доріжки і струмочки (із стрічок, поясів, ременів, туалетного паперу, паперових рушників та ін. – Стрибаємо, бігаємо, оббігаємо і т.д.)
59. Острівці (книжки з картонними сторінками або підставки під гаряче – дитина розкладає їх на підлозі, перестрибує через них, розсаджує на них звіряток і т.д. Можна обвести ніжки малюка, вирізати і розмножити – вийдуть веселі сліди.)
60. Лабіринти (з мотузки або гумки, натягнутої між стільцями)

61. Повітряні кульки (можна штовхати кульки ніжкою, дути, щоб вони рухалися, можна закидати кульки в кільце, наприклад, прикріпити до стіни гімнастичний обруч, і т.д.)
62. Будуємо будиночки (з кубиків дивана, прасувальної дошки, стільців, простирадлом)
63. Паровозик (кілька стільців ставимо вагончиками, дитина – в локомотиві, за вагончика розсаджує іграшки)
64. Тунель для транспорту (згортаємо килимок і пускаємо в тунель машинки, автобуса та ін. Транспорт)
65. Театр (видаємо комплект маминого або татового домашнього або старого одягу, капелюхи, старі сонячні окуляри, шарфи та ін., І дитина експериментує з образами)
66. Тварини (прикріплюєте дитині хвостик з пояса – грає в кішку, мишку, мавпочку та ін.)
67. День народження (дитина надягає святкові ковпачки, бере святкові дудки, повітряні кульки, садовить гостей, розставляє їм тарілочки, стаканчики з трубочками, серветочки та ін. І грає в день народження)
68. Шапка, шарфик, рукавички (грає в зиму)
69. Парасольки або дощовики (грає в осінь)
70. Сонячні окуляри, панамки, капелюшки, килимки (грає в літо)

71. Доросле взуття (приміряє мамині туфлі, татові кросівки або чоботи старшого братика)
72. Ліхтарик (шукає предмети, показує дорогу мандрівникам, грає в сищиків і ін.)
73. Дитяче (небитке) дзеркало
74. Збільшувальне скло (грає в сищиків або вчених)
75. Рюкзачки і корисне наповнення (мотузка, похідна фляжка або термос, карта, старий годинник та ін.) – Грає в мандрівників
76. Одягання / роздягання м’яких іграшок (дитина бере свій одяг на різні сезони, шарфики, окуляри, сумочку, панамки, шпильки та ін. І збирає улюбленця на прогулянку. Можна також дати дитині пару памперсів і запропонувати самостійно надіти їх на іграшок-малюків)
77. Старий мікрофон – грає в поп-зірку
78. Старий фотоапарат (грає в фотографа, мандрівника або дослідника)
79. Підзорна труба (згортаємо аркуш паперу і заклеюємо, щоб не розвертався, грає в капітана)
80. Гойдалки (прив’язуємо слінг до турніка шведської стінки, отримуємо відмінні гойдалки для дитини)

81. Лікарня (видаємо бинт, пластикові баночки для мікстур, ложечку дивитися шийку і т.д. – дитина-доктор лікує пацієнтів-звіряток або лялечок)
82. Школа або садок (роздаємо лялькам-учням “зошити” – невеликі листочки, дитині – вчителю / вихователю – указку, дитина проводить урок)
83. Магазин (у різних коробках можна організувати різні магазини – продуктовий, господарський, магазин одягу тощо., Наповнюємо товарами з підручних засобів, запускаємо відвідувачів – улюблених домашніх героїв)
84. Автобус (з книжок, коробок або підставок під гаряче створюємо зупинки, на кришці коробки возимо пасажирів, на кожній зупинці одні пасажири виходять, інші заходять)
85. Коробки (буквально за 2 хвилини стару коробку можна перетворити на будиночок для ляльок або звіряток, гараж для машинок, ліжечко для ляльки або пральну машинку)
86. Завантаження прання (перед пранням не поспішайте самі завантажувати білизну в пральну машинку – дозвольте це зробити малюкові. Вивалила білизну на підлогу перед машинкою і залиште його на якийсь час, він знайде чим зайнятися)
87. Витираємо пил (дайте дитині вологу кольорову ганчірочку і покажіть, де можна погосподарювати, щоб ваш трудівник НЕ помив ваш ноутбук, мобільний телефон або м’який диван)
88. Миємо дзеркало (а якщо мама ще дозволить спочатку побризкати на дзеркала водичкою, захопленню дитини не буде меж! При цьому малюки можуть дуже довго милуватися собою в дзеркало, будувати різні пики, красуватися кефірними вусами або приміряти мамин капелюшок)
89. Переливання (використовуємо різного розміру, кольору і форми ємності для переливань)
90. Лійка (поливаємо мочалку – “клумбу з квітами”, купаємо машинки – автомийка і т.д.)

91. Рибалка (за допомогою шумівки виловлюємо рибок з води. В якості рибок можна використовувати непотопаючі предмети – кульки, яйця кіндер-сюрпризів і т.д.)
92. вдуваємо і видуваємо воду через соломинки
93. Різнокольорові кульки, наповнені водою
94. Малювання у ванній піною для гоління
95. Кораблики з паперу або горіхової шкаралупи (показуємо дитині як створити вітер, подувши на нього, щоб кораблик поплив)
96. Що тоне, а що плаває? (даємо дитині важкі і легкі предмети для проведення експерименту – які предмети вміють плавати, а які ні)
97. Водоспад (дитина пропускає воду через лійку і слухає шум “водоспаду”. Можна прорізати кілька дірок в пластиковій пляшці або навіть проколоти поліетиленовий мішок, і шум “водоспаду” зачарує дитини хвилин на 15-20)
98. Прання (наливаємо в таз або ванну воду, даємо дитині носові хусточки, лялькову або краще його ж одяг і пропонуємо “випрати”)
99. Миття посуду (даємо дитині дорослий небиткий посуд – все повинно бути по-справжньому! Безпечні столові прилади -ложка, шумівки, лопатки тощо – теж підійдуть)
100. Ігри з піною (додати в таз з водою трохи рідкого мила і збити).

Теги:
Джерело

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть CTRL+Enter. Система Orphus
Імя:
E-Mail:
Коментар
Полужирный Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Вставка ссылки Картинка Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Вставка спойлера | Вставка email
Введіть код: *
captcha