Аутизм: 10 ознак, які повинні вас насторожити | Для дітей
Завантаження. Будь ласка зачекайте...

Аутизм: 10 ознак, які повинні вас насторожити


20:10, 10.03.2018
У фахівців немає чіткого списку особливостей поведінки, на підставі якого вони б поставили точний діагноз, оскільки кожна дитина з синдромом Аспергера демонструє свій набір симптомів. Опитавши мам, у дітей яких синдром Аспергера, ми виділили 10 рис, які зустрічаються найчастіше.

1344_1_1_.jpg (45.35 Kb)
Для дітей

1. Фіксація на якійсь одній діяльності

Багато дітей з синдромом Аспергера сильно захоплені чимось одним або дуже обмеженим набором занять, вони весь час зайняті одним і тим же. Найчастіше батьки розповідають, що дитина зациклена на чомусь одному (машинки, іграшки синього кольору, книги) і може займатися цим годинами, не відволікаючись.

2. Мова "маленького професора"

Діти з синдромом Аспергера часто розмовляють як маленькі професори. У них не за віком розвинена мова, але через свій аутистичний розлад вони говорять про одне й те ж, можуть годинами розвивати одну тему, цікаву тільки їм. Діти з синдромом Аспергера часто розмовляють офіційним тоном, наче на публічному виступі, і вважають за краще спілкуватися з дорослими, а не з ровесниками.

3. Складнощі соціалізації

Труднощі в спілкуванні - ще одна ключова ознака синдрому Аспергера. Дитина не розуміє невербальних сигналів і жестів, їй важко підтримувати бесіду. У школі їй важко працювати в групі, вона не розуміє, що значить чекати своєї черги або брати до уваги чужу точку зору.
 
4. Необхідність в чіткому розпорядку дня

Життя по строго заведеному режиму. Такі діти потребують строго визначених "рутин", що повторюються як ритуали, інакше їм важко зосередитися, вони нервують. Все потрібно обумовлювати докладно, чітко і заздалегідь.
 
5. Емоційні кризи

Багато дітей з синдромом Аспергера не виносять, коли порушується звичний розпорядок дня або не виконується щось, заздалегідь заплановане.

6. Відсутність емпатії

Інша ознака синдрому Аспергера - це нездатність розуміти почуття інших людей. Такі діти поняття не мають про те, що у інших людей є почуття, бажання чи потреби. Неначе вони витають в хмарах або живуть всередині великої мильної бульбашки. Вони здаються абсолютно відчуженими.

7. Труднощі вербального спілкування

Деякі люди з синдромом Аспергера зазнають труднощів у розумінні інтонації, манери мови або натяків. Часом вони розуміють будь-які слова буквально і не усвідомлюють сарказм або жарт.

8. Незвичайна мова жестів і міміки

Незвичайний вираз обличчя або поза, занадто пильний погляд або, навпаки, уникнення прямого контакту очей - це теж можливі ознаки синдрому Аспергера.

9. Затримка розвитку моторних навичок

Якщо дитині важко навчитися писати або вона ніяк не може освоїти їзду на велосипеді, якщо вона насилу набуває моторних навичок і у неї погана координація рухів, це теж може бути однією із ознак синдрому Аспергера.

10. Підвищена сенсорна чутливість

У багатьох дітей з синдромом Аспергера підвищена сенсорна чутливість. Це означає, що вони легко перезбуджуються через цілком звичайні речі, будь то яскраве світло, гучні звуки або груба тканина одягу.
 
Якщо ви підозрюєте, що у вашої дитини може бути синдром Асперегера, найкраще якомога швидше проконсультуватися у фахівця - лікаря, невролога, психолога. І не падайте духом! Як каже одна з мам: «Боятися і нервувати в такій ситуації - це нормально, але не варто думати, що синдром Аспергера - це кінець і безвихідь. Ви зможете допомогти своєму синові або дочці відшукати свій особливий шлях, адаптуватися серед ровесників. Спілкуйтеся з іншими мамами, у яких є схожі проблеми, діліться один з одним досвідом і підтримуйте один одного!».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Фрази, якими потрібно замінити зауваження до дітей
5 прикладів поведінки, які ви навіть не хотячи передасте дітям

Теги:
Джерело

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть CTRL+Enter. Система Orphus
Імя:
E-Mail:
Коментар
Полужирный Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Вставка ссылки Картинка Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Вставка спойлера | Вставка email
Введіть код: *
captcha