Як правильно виховувати дошкільнят? | Для дітей
Завантаження. Будь ласка зачекайте...

Як правильно виховувати дошкільнят?


11:00, 08.05.2019
Якщо з немовлятами у вихованні легко, то з кожним днем їхнього дорослішання стає важче, бо діти починають проявляти свій характер. Як же правильно виховувати дошкільнят?

3111_0p1.jpg (45.07 Kb)


У разі постійного покарання у дитини може виникнути травма і пригніченість, не визнання свого успіху та ініціативності. Якщо дитину постійно тільки заохочувати, то вона стане розпещеною і буде вимагати від вас щось натомість.

Методи виховання дошкільників в залежності від віку

У перший рік життя - це, насамперед, розвиток дрібної моторики. В пальцях знаходиться безліч рецепторів, які надають імпульс прямо у мозок - орган, контролюючий мову. Займатися вже можна починати з перших днів життя. Приміром, ось вам вправа «пальчикова гімнастика»: почергове згинання і розгинання кожного пальчика, потім потрібно трохи помасирувати їх, а далі – кругові рухи по долоньці. Ставши старше, можна запропонувати дитині перебирати дрібні предмети: ґудзики, крупу, камінчики. Тільки будьте при цьому поруч, щоб в ротик малюк нічого не засунув. Наступний етап – це кубики, кільця, конуси. А ще – можна зшити з різних за фактурою тканин невеликий килимок.

З 2-х років у дитини починає краще розвиватися фантазія, абстрактне мислення, інтелект, уява і пам'ять. Стимулювати цей розвиток потрібно через творчість, ігри, читання книг і спів пісень.

Третій рік є кризовим, оскільки відбувається перелом у свідомості дитини. Вона починає сприймати себе особистістю. Тому весь час важливо вибудовувати спілкування, поважаючи думки і судження дитини.

Від 4 до 6 років малюк відносно спокійно себе веде: спить, їсть, грається. Якщо є якісь збої, наприклад, погано спить, то можна проводити якісь обряди перед сном.

З 6-ти і більше починає більш складна пора, супроводжувана витримкою і терпінням, умінням домовлятися. Причому як батькам з дітьми, так і дітьми з однолітками в саду, а далі і в школі.

Методи морального виховання дошкільнят не менш важливі. Сюди відноситься формування моральних принципів, духовне виховання. До 6 –ти років малюк ще не розрізняє, що таке добре, а що таке погано. Потрібно підказувати, пояснювати й обговорювати. Всі знання про доброту, турботу, ввічливості повинні підкріплюватися діями і вчинками.

ЗАСТОСУВАННЯ МЕТОДІВ МОРАЛЬНОГО ВИХОВАННЯ ДОШКІЛЬНЯТ:

- Спілкування з малюком. Через розмову, поясненню вати, де дитина була неправа.
- Під час перегляду фільмів, читання книг аналізувати поведінку героїв. Питати, чи вважає він, поведінку персонажа правильною.
- Мати у своїй родині відкриті довірчі відносини, формувати почуття власної гідності, допомагати адекватно оцінювати чужі і свої вчинки.
- Даючи прості завдання, разом долати труднощі, заохочувати до самостійність.

До морального виховання відносять і інтерес до мистецтва, формування смаків та усвідомлення прекрасного. Тому варто відвідувати театри, виставки, переглядати ілюстрації великих художників і т. д.

Теги:
Джерело

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть CTRL+Enter. Система Orphus
Імя:
E-Mail:
Коментар
Полужирный Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Вставка ссылки Картинка Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Вставка спойлера | Вставка email
Введіть код: *
captcha