Завантаження. Будь ласка зачекайте...

Чи є ваша дитина лівшою? Визначити легко!


21:30, 16.01.2017
Ліворукість не завжди вроджена властивість. Які типи ліворукості бувають? Як визначити - ваша дитина лівша чи правша?

lecture-dictee-calcul-tous-les-jours-les-nouveaux-programmes-scolaires.jpg (31.65 Kb)


Тих, кому зручніше працювати лівою рукою, можна розділити на 3 групи.

Перша - ті, хто отримав ліворукість у спадок. У них провідна півкуля - права. Вона відповідає у них за мову, читання, логіку. Генетичного лівшу ні в якому разі не можна переучувати.

Друга група - так звані компенсаторні лівші. Якщо під час пологів або важкої вагітності у дитини було травмовано ліву півкулю мозку, яка відповідає за роботу правої руки, то провідну функцію бере на себе права півкуля, і провідною стає ліва рука. Не поспішайте такого лівшу вчити писати. Письмо - один з найскладніших навичок, який освоює людина. На листі руку тренувати можна. Пропонуйте їй якомога більше лівою рукою шнурувати, зав'язувати і розв'язувати вузлики. Корисно збирати-розбирати моделі з конструкторів, розкручувати-закручувати його дрібні деталі.

Не можна переучувати компенсаторного лівшу. У нього організм пристосувався, здорова півкуля взяла на себе роботу, а батьки, перевчаючи дитину, хочуть змусити працювати пошкоджену частину мозку. Коли таких дітей починають переучувати, перехід на праву руку для них стає стресом з'являються головні болі, діти починають заїкатися, може виникнути енурез.

Третя група - вимушені ліворукі, що отримали в ранньому дитинстві травму правої руки. Після травми дитина починає цю руку берегти і намагається все робити лівою, яка стає більш тренованою і вмілою. Але коли дитина приходить до школи, з'ясовується, що лівою рукою вона пише погано, адже провідна півкуля мозку у нього - ліва.

Яка рука головна?
Як визначити, чи лівша ваша дитина, якщо вона тримає ложку то правою, то лівою рукою, причому володіє обома руками однаково вправно?

Запропонуйте дитині:
Намалювати будиночок, чоловічка або хоча б кілька хрестиків спочатку однією рукою, потім другою. Який малюнок вийшов краще?

Відкрити кілька сірникових коробок у пошуках захованого гудзичка. Придивіться, яка рука здійснює більше активних дій: висуває, відсуває?

Побудувати із сірників колодязь спочатку однією рукою, потім другою. Якою рукою робота виконана краще?

Кинути вам невеликий м'ячик, який треба покласти перед дитиною не під ліву чи праву руку, а посередині. Якою рукою вона це зробить?

Розв'язати кілька слабко зав'язаних вузлів на шнурі. Провідною вважається та рука, яка вузол розв'язує, а не тримає.

Побудувати з кубиків будинок, вежу. Провідна рука частіше бере, вкладає і поправляє кубики.

Розкласти картки лото. Провідна рука розкладає картки, інша - тримає стопку.

Порахуйте, як часто в цих завданнях ліва рука була ведучою.

Теги:
Джерело

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть CTRL+Enter. Система Orphus




Імя:
E-Mail:
Коментар
Полужирный Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Вставка ссылки Картинка Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Вставка спойлера | Вставка email
Введіть код: *
captcha