Завантаження. Будь ласка зачекайте...

7 навичок батьків, чиї діти вміють вирішувати свої проблеми


21:30, 13.10.2016
Пам'ятайте Біблійну притчу? "Дай людині рибу, і вона буде сита один день, навчи її ловити рибу, і вона буде сита завжди". Виховуйте дітей так, щоб вони могли впоратися зі своєю проблемою без сторонньої допомоги.

child_with_computer.jpg (52.92 Kb)


1. Батьки самостійних дітей стоять позаду них, щоб вирішувати проблему разом, а не замість дитини.

2. Батьки самостійних дітей задають питання не рідше ніж пропонують готові відповіді.

Ставлячи питання по суті проблеми, ви привчаєте дитину шукати рішення, замість того, щоб турбуватися і чекати допомоги ззовні. Наступні питання, яке ви маєте використовувати:

Як ти думаєш, що зараз не так, як хотілося б?

Що ми можемо зробити, щоб змінити ситуацію?

Чи можемо ми удосконалити твою ідею?

Як ти думаєш, чому ця людина вчинила так?

Це було проявом любові? Можливо, це було безглуздям?

Що ти відчувала після прийнятого рішення? Що ти можеш змінити в схожій ситуації в майбутньому?

Відповіді, які людина самостійно знаходить в глибині своїх почуттів, завжди мудріші, ніж шаблонні стандарти, нав'язані іншими людьми.

3. Батьки самостійних дітей перетворюють критичні зауваження на розвагу.

Замість того, щоб читати нотації і забороняти що-небудь, набагато ефективніше поміркувати з дитиною на тему добра і зла, читаючи разом книгу або розігруючи ситуацію за допомогою улюблених іграшок. Часто це виглядає так, ніби ви пропонуєте дитині розробити морально-етичну стратегію, відокремивши конфліктну ситуацію від особистості дитини за допомогою відмінного сюжету.

4. Батьки самостійних дітей дозволяють їм вчитися на своїх помилках, незважаючи на те, що це неприємно.

5. Батьки самостійних дітей не убезпечують їх від покарання, яке природним чином послідувало за нерозумними діями. Кожен повинен вчитися виправляти результати своїх помилок.

6. Батьки самостійних дітей терпляче сприймають їх невдачі.

Для того, щоб дитина навчилася знаходити свої власні, нестандартні рішення, важливо захистити її від оціночних суджень. Хіба можна створити щось нове, ні разу не помилившись? Дитина повинна розуміти, що помилятися - це нормально. Батькам для цього потрібно переорієнтувати свою увагу з помилок і недоліків на можливості пошуку нових, більш ефективних рішень.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дитина ламає іграшки: вчимо дітей бережливості

7. Батьки самостійних дітей поступово усуваються від участі в проблемі, дозволяючи дитині брати на себе все більшу відповідальність.

Діти здатні не тільки знайти підходящий маршрут, вибрати собі меню або гардероб, вони можуть виявитися хорошими порадниками у вирішенні ваших дорослих проблем. Коли ми що-небудь довіряємо їм, вони вчаться довіряти самим собі. Почуття відповідальності, вміння співпрацювати та лідерські якості формуються в дитинстві. Незважаючи на те, що нам самим їх часом не вистачає, ми можемо допомогти в цьому розвитку своїй дитині.

Теги:
Джерело

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть CTRL+Enter. Система Orphus
Імя:
E-Mail:
Коментар
Полужирный Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Вставка ссылки Картинка Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Вставка спойлера | Вставка email
Введіть код: *
captcha