Як розшифрувати аналіз крові дитини | Для дітей
Завантаження. Будь ласка зачекайте...

Як розшифрувати аналіз крові дитини


11:00, 30.04.2020
Загальний аналіз крові (ОАК) – один з найпоширеніших видів лабораторної діагностики, який є відмінним «індикатором» стану здоров’я дитини. Хвороби і інші порушення — все це відразу ж відображається на показниках крові. Ось чому, якщо дитина відчула себе погано — його в першу чергу направляють на аналіз крові.

5639_gp1r-ve2zac.jpg (1.72 Kb)


Еритроцити (RBC) — без’ядерні червоні клітини крові, що містять гемоглобін, за допомогою якого вони переносять кисень від легенів до тканин і СО2 — від тканин до органів дихання, знешкоджують деякі токсини, регулюють рН крові. Підвищення рівня червоних кров’яних тілець (еритроцитоз) відбувається при зневодненні, підвищеному фізичному навантаженні, голодуванні, посиленому потовиділенні

Зниження еритроцитів (ерітропенія) виникає при крововтратах, анемії і хронічному запаленні.

Гематокрит (НСТ) — процентне співвідношення кількості еритроцитів до обсягу рідкої частини крові.

Гематокрит підвищується при великій втраті рідини (часта блювота, діарея), збільшенні кількості еритроцитів — еритремія, гіпоксія, деякі генетичні захворювання, фізіологічний еритроцитоз новонароджених та ін.

Зниження гематокриту спостерігається при зменшенні кількості еритроцитів при анеміях, гемолітичній хворобі новонароджених, гемолізі, гіперпротеїнемії тощо.

Гемоглобін (Hb) — складний білок, що містить залізо. Є життєво важливим для людини, забезпечуючи киснем організм і підтримуючи кислотно-лужний баланс. До підвищення гемоглобіну можуть призводити зневоднення (блювота, діарея, недостатнє вживання рідини, опіки), абсолютні еритроцитози, деякі генетичні та злоякісні захворювання.

Зниження гемоглобіну в одиниці об’єму крові, часто при одночасному зменшенні числа еритроцитів або їх загального обсягу — це анемія, яка є симптомом різних патологічних станів, таких як хронічні хвороби нирок, гемоліз, хронічні інфекції, наслідки кровотечі та ін.

Такі показники як MCV, MCH, MCHC (еритроцитарні індекси) допомагають визначити вид анемії.

Ретикулоцити (RTC) — це молоді незрілі еритроцити, за кількістю яких можна судити про швидкість відновлення крові в організмі дитини.

Тромбоцити (PLT) беруть участь в згортанні крові.

Брак тромбоцитів (тромбоцитопенія) сигналізує про проблеми зі згортанням крові (спадкові захворювання або недавно перенесену кровотечу). Їх дефіцит також може спостерігатися при інфекціях, анемії і злоякісних захворюваннях, при прийомі деяких ліків. Якщо ж тромбоцитів більше норми (тромбоцитоз) — може вказувати на хронічне запальне захворювання, відновлення після тромбоцитопенії, анемії і ін.

ШОЕ (ESR) — швидкість осідання еритроцитів — неспецифічний показник, який найчастіше збільшується при запаленнях різної етіології.

Безпричинне підвищення ШОЕ у дітей може свідчити про запальний процес. А от зниження ШОЕ у новонароджених немовлят майже завжди є варіантом норми.

Лейкоцити (WBC) — білі кров’яні клітини, які виконують в організмі захисну функцію. Основна функція лейкоцитів — захист організму від бактеріальних, вірусних, грибкових інфекцій, чужорідних білків, сторонніх тіл, що проникають в кров і тканини, а також формування імунітету.

У нормі всі лейкоцити повинні знаходитися в точно визначеному кількісному співвідношенні, що зветься лейкоцитарною формулою. Зміна цієї формули — дуже важливий клінічний показник.

Що таке «лейкоцитарна формула»?

Вона показує вміст різних типів лейкоцитів в загальному аналізі крові.

– Нейтрофіли — найчисленніший вид білих кров’яних клітин. Їх основне завдання — оточувати бактерії і знищувати вогнище інфекції. Ці клітини бувають різних видів в залежності від ступеня зрілості клітин: міелоціти, метамієлоцити, паличкоядерні, сегментоядерні.

– Еозинофіли (EOS). Ці клітини відповідають за алергічні реакції в організмі і за вироблення імуноглобулінів групи Е. Кількість цих лейкоцитів може збільшуватися при алергічних реакціях, глистних інвазіях, бронхіальній астмі.

– Базофіли (BAS). Клітини з функціями, близькими до еозинофілів. Їх кількість свідчить про наявність в організмі запалення або алергічних реакцій.

– Лімфоцити (LYM). Це головні клітини імунної системи людини. Забезпечують гуморальний і клітинний імунітет. Завдяки їм перехворіла або вакцинована дитина на довгі роки захищена від багатьох небезпечних інфекцій.

– Плазматичні клітини — дозрілі В-лімфоцити, що виробляють антитіла для боротьби з інфекціями. Їх підвищений вміст в крові дитини говорить про активний опір імунітету вірусній інфекції.

– Моноцити (MON). Ці клітини борються з чужорідними агентами, а також виконують роль «сміттярів».

Зміна рівня лейкоцитів в аналізі крові у дітей (лейкоцитоз або лейкопенія) говорить про інфекції в організмі або про порушення кровотворення. Точний висновок може зробити тільки лікар.

Які норми показників загального аналізу крові у дітей? (див. нижче фото)

6846_jjqd_vpjzjs.jpg (231.29 Kb)

Теги:
Джерело

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть CTRL+Enter. Система Orphus
#499  pinttuufp - 7.04.2020 - 12:36
очень интересно но чичего не понятно
#500  JamesNaimb - 13.04.2020 - 22:17
гей порно молодые
#501  Rebeccadyeva - 16.04.2020 - 01:29
Белорусский трикотаж Свитмода|Молодежная женская одежда Свитмода|Одежда женская больших размеров Свитмода Бай|
#502  Wendidap - 27.04.2020 - 06:45
Белорусский трикотаж Свитмода7|Молодежная женская одежда Свитмода7|Одежда женская больших размеров Свитмода7 Ру|
Імя:
E-Mail:
Коментар
Полужирный Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Вставка ссылки Картинка Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Вставка спойлера | Вставка email
Введіть код: *
captcha