Бронхіт: Як лікувати дитину при обструкції? | Для дітей
Завантаження. Будь ласка зачекайте...

Бронхіт: Як лікувати дитину при обструкції?


11:00, 16.01.2020
Бронхіт – це запальне захворювання бронхів різноманітної етіології (інфекційної, алергічної, фізико-хімічної тощо) без вогнищевих і інфільтративних уражень легеневої тканини. Рівень захворюваності на бронхіт у дітей коливається від 15 до 50%.

5530_5e40x3_fittedblur_xpldtoszszshald.jpg (45.05 Kb)


Гострий бронхіт, якщо він не супроводжується клінічно вираженими ознаками обструкції, трактується як гострий простий бронхіт. За варіанту гострого обструктивного бронхіту запалення слизової оболонки бронхів супроводжується звуженням і/або закупоркою дихальних шляхів. Обструктивний бронхіт частіше трапляється у дітей раннього віку (до 3 років) і переважно зумовлений гіперсекрецією в’язкого й густого слизу та гіперплазією слизової оболонки. Бронхоспазм характерніший для дітей віком більше 4 років. Бронхіоліт є клінічним варіантом гострого обструктивного бронхіту, але, на відміну від нього, характеризується запаленням слизових оболонок дрібних бронхів і бронхіол, що і визначає клінічні особливості захворювання, його тяжкість і прогноз. Гострий бронхіоліт спостерігається у дітей перших 2 років життя.

Для алергічної бронхообструкції ха­рактерна лабільність (тобто мінливість) симптоматики. Лікар може зранку послу­хати дитину, виявити утруднене дихан­ня (важко видихнути), багато свистячих хрипів та призначити бронхолітичний ін­галяційний препарат. А вже через одну-дві години при повторному вислухову­ванні дихання може бути чистим. Після фізичного навантаження, наприклад, піс­ля того, як дитинка побігає, симптоми бронхообструкції можуть з’явитися зно­ву. У такому випадку можна думати про алергічну природу проблеми, бо коли бронхообструкція виникає на тлі інфек­ційного захворювання, її симптомати­ка спочатку наростає, після чого повіль­но спадає. Навіть якщо дитина заінгалює бронхолітик, симптоми бронхообструк­ції у такому випадку збережуться.

Як правильно лікувати обструк­тивний бронхіт? Чого не слід робити батькам?
Дітям часто дають дихати розчина­ми, які не призначені для інгалювання: масляними, відварами трав, розчином еуфіліну, мінеральними водами. У такий спосіб засмічуються дихальні шляхи ди­тини і формується підґрунтя для повтор­них епізодів бронхообструкції.

Не можна застосовувати одночасно інгаляційний та таблетований бронхолі­тик, який містить одну і ту ж діючу речо­вину. Це викликає передозування і пору­шення серцевого ритму (тахікардії).

Батьки часто, особливо у сільській місцевості, вдаються до натирань груд­ної клітки різними жирами (собачими, бобровими, свинячими смальцями) — це все лише погіршує стан дитини.

Великою проблемою сучасної меди­цини є поліпрагмазія (призначення од­ночасно багатьох ліків). Чомусь вважа­ється, що чим більше призначено ліків, тим краще. Особисто я при обструктив­ному бронхіті переважно призначаю не більше двох-трьох препаратів.

Найперше, що раджу мамам, — не па­нікувати. Мама повинна бути стержнем для дитини, вірити у те, що все буде до­бре, вона справиться, і тоді дійсно спра­виться, бо коли мама налякана, панікує, дає дитині багато зайвих ліків, нічого до­брого з цього, як правило, не виходить.

Мама повинна бути у цей час біля ди­тини, давати їй своє тепло, а не мчати на роботу. Дотримуйтеся правила трьох «М»: мама, мультики, мандарини (для ді­тей-алергіків — яблука). Давайте дити­ні багато пити теплого. Харчування по­винно бути здоровим, гіпоалергенним. Регулярно провітрюйте кімнати, зволо­жуйте повітря у приміщенні, проводь­те вологе прибирання. Після нормаліза­ції температури тіла дитина може гуляти на свіжому повітрі. Так вона швидше оду­жає.

Як запобігти розвитку бронхооб­струкції?
Подбайте про профілактику вірусних інфекцій та формування адекватної імун­ної відповіді. Діти народжуються з незрі­лою імунною відповіддю, яка формується за умови організації правильного спосо­бу життя. У дитини повинно бути пра­вильне харчування, здоровий сон, прогу­лянки на свіжому повітрі.

Старшим дітям слід обмежити корис­тування ґаджетами, комп’ютерами. Не­хай якомога більше часу проводять на вулиці.

Дітям-алергікам слід дотримуватися гіпоалергенної дієти (обмежити у раціо­ні високоалергенні продукти — мед, яйця, рибу, горіхи, морепродукти). У побуті — зменшити кількість кліщів домашнього пороху (познімайте килими, штори, кни­ги тримайте за склом). Обмежте вико­ристання хімічних засобів, мийте посуд содою, гірчицею. Не тримайте вдома кі­шок (епідермальні алергени котів є найагресивнішими).

Теги:
Джерело

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть CTRL+Enter. Система Orphus
Імя:
E-Mail:
Коментар
Полужирный Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Вставка ссылки Картинка Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Вставка спойлера | Вставка email
Введіть код: *
captcha