Завантаження. Будь ласка зачекайте...

Як виховувати щасливих дітей


11:00, 07.02.2018
Виявляється, здатності радіти життю дітей можна навчити точно так само, як грамотності або хорошим манерам! І найкращі за частиною оптимізму вчителі - самі батьки.

2161_698.jpg (40.17 Kb)


Давайте проаналізуємо для початку, що заважає нам бути оптимістами. Однією з перешкод на шляху оптимістичного ставлення до життя є категоричність суджень: оптимізм і песимізм розглядаються протилежностями, як, наприклад, білий і чорний. Оптиміст, при цьому, представляється некритично налаштованою людиною з рожевими окулярами, заперечує реальність, живе у світі ілюзій, а песиміст, навпаки, протиставляється як людина реальності, обережний, намагається передбачити наслідки подій. Цей образ змушує відчувати деяке замішання, заявляючи, що ти - оптиміст! Крім того, рекомендації з розвитку позитивного мислення і оптимізму часто пропонують буквально прикинутися, що у тебе все добре, в надії на те, що подібна «установка» з часом змінить і саму реальність.

Щоб успішно розвивати здібності до оптимістичного стилю мислення, треба уточнити саме поняття оптимізму. Оптиміст - це не той, хто завжди ходить з усмішкою, що не помічає проблем, існуючих в житті, і не той, хто за показною посмішкою приховує похмурі думки, Оптимізм - не стільки генерація позитивних думок, скільки та основа, на якій ці думки базуються. Оптиміст цілісно сприймає дійсність, його стиль мислення дозволяє зберігати здатність фіксувати позитивні сторони життя, навіть при наявності проблемної ситуації.

Дати іншому можна тільки те, що маєш. Щоб подарувати дитині оптимізм, важливо розвивати у себе здатність до позитивного мислення. Цьому допоможе використання деяких особливостей нашого мозку. Якщо провести аналогію з комп'ютером, то можна уявити, що наш мозок, наш «бортовий комп'ютер» постійно сортує інформацію, що надходить до двох папок: «Все добре» і «Все погане». Щоб зберегти об'єктивність і емоційну стійкість, важливо наповнювати обидві папки, але принцип адресації інформації у цих папок різний. В папку «Все погане» інформація надходить автоматично. А щоб помістити інформацію в папку «Все добре», потрібно докласти зусиль - «підписати файл і клікнути мишею». Однак, коли нам буває несолодко, ми можемо реально спертися на ті накопичення, які є в папці «Все добре». А отже перша рекомендація щодо розвитку оптимізму: зберігайте пам'ять про хороші моменти, створюйте свій «позитивний банк» - повірте, це справжній «золотий запас», гріє серце і дає впевненість. Для цього можна вести спеціальні записи, відзначаючи хороші моменти за минулий день, створювати позитивні колажі з фотографій, грамот і інших свідчень наших щасливих подій, і т.п.

Фахівці вважають, що для формування впевненості в собі і відчуття, що він хороший, коханий, як дорослому, так і дитині, необхідно співвідношення між критикою і похвалою як один до п'яти (звичайно ж, з перевагою похвали!).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Завели дитинку? Заведіть ще тваринку

Теги:
Джерело

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть CTRL+Enter. Система Orphus
Імя:
E-Mail:
Коментар
Полужирный Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Вставка ссылки Картинка Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Вставка спойлера | Вставка email
Введіть код: *
captcha