Завантаження. Будь ласка зачекайте...

Система виховання Монтессорі: 5 золотих правил


09:00, 29.04.2018
Все більшої популярності в наші дні набуває система виховання італійського педагога Марії Монтессорі, яка була розроблена ще 100 років тому. У чому секрет цієї методики?

2124x1413_0xc0a8399f_1881956114102993.jpeg (43.67 Kb)


5 дуже важливих правил, які є актуальними у вихованні дітей сьогодні як ніколи раніше.
 
1. Свобода вибору.
 
Дуже важливо, щоб дитина вміла самостійно приймати правильні рішення. А як вона навчиться це робити, якщо батьки часто намагаються вказати, як дитині діяти? Або ще гірше, роблять все замість неї.
 
Коли батьки дозволяють дитині самій приймати рішення і вибирати, тоді вона більше починає задаватися питанням, як правильно, як краще, прислухається до своєї інтуїції, свого внутрішнього голосу - це дуже важливо на етапі дорослішання. Адже в майбутньому їй буде складно, якщо вона так і не навчиться сама вибирати, і буде спиратися виключно на думку інших.
 
2. Спілкування з іншими людьми різного віку.
 
Для повноцінного розвитку дитини дуже важливо її спілкування не тільки з батьками і з однолітками, а й з людьми різного віку - більш старшими або молодшими. Залучення до спільної справи діток різного віку грає дуже важливу роль в процесі становлення особистості і розуміння себе в суспільстві.
 
А також дає дитині можливість зрозуміти, що всі люди різні і до всіх потрібен свій підхід, наприклад, допомогти молодшим і запитати поради у старших.
 
3. Діти вчаться один у одного.
 
Дуже важливо, щоб не тільки дорослі показували дитині, що до чого, але і щоб діти вчилися один в одного в процесі гри.
 
Взагалі, процес навчання повинен йти безперервно. Дуже добре, коли діти пізнають нове, граючи і спілкуючись, а також навчаючи чогось один одного.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Агресія у дітей: 10 варіантів з нею впоратись
 
4. Відсутність порівняння з іншими.
 
Часто дорослі грішать тим, що порівнюють своїх дітей з іншими дітьми, наприклад, з однокласниками, кажучи своєму чаду, що "Катя вчиться краще", а "Сергійко мамі завжди допомагає". Такий підхід не тільки не поліпшує ситуацію, а може навіть її погіршити.
 
Кожна дитина - індивідуальність, зі своїми здібностями та вміннями. Дуже важливо звертати увагу на її можливості і таланти і розвивати саме їх, а не підводити всіх під одну гребінку.
 
5. Відмова від використання дорослими оцінок.
 
Дитину треба хвалити за старання і вміння, але в той же час дуже не рекомендується давати якісь оцінки її діям, особливо піддавати жорсткій критиці.
 
Набагато правильніше буде підказати і допомогти дитині самостійно оцінити свої дії і адекватно сприймати свої можливості і вміння - не ідеалізовувати, але і не занижувати значимість.

Теги:
Джерело

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть CTRL+Enter. Система Orphus
Імя:
E-Mail:
Коментар
Полужирный Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Вставка ссылки Картинка Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Вставка спойлера | Вставка email
Введіть код: *
captcha