Завантаження. Будь ласка зачекайте...

Головні причини ліні у дітей


10:45, 13.03.2017
Дитяча лінь - досить поширена "скарга" батьків і є досить непростим, з точки зору психології, явищем. Чому дітки стають ледачими і що з цим робити? Цим питанням задається практично кожен свідомий батько, не здогадуючись, що часто причина дитячої ліні криється в неправильній батьківській поведінці.

176.jpg (32.59 Kb)


Причина 1.
Батьки часто не здогадуються, що причина ліні дитини може бути в їхній власній поведінці. Природний пізнавальний інтерес стимулює дитину до активного вивчення світу, у неї є потенціал і достатня кількість енергії, щоб зробити що-небудь самій. Маленькій людині потрібно більше часу, ніж дорослому, щоб здійснити будь-яку дію, і може у неї не відразу вдається досягти результату, і тоді батьки роблять справу за дитину. Іншими словами, нетерплячість батьків і припинення спроб самостійності сприяє тому, що в майбутньому, дитина може почати уникати можливості зробити щось самостійно, її прагнення до розвитку, пізнання, творчої активності може знижуватися.

Причина 2
Лінь вважається однією з форм психологічного захисту, що дозволяє замаскувати невпевненість дитини в собі. Якщо дитину критикувати, пригнічуючи самостійність, то у неї закріплюється відчуття, що вона все робить не так, як очікують батьки, і це в підсумку може розвинути комплекс неповноцінності, що провокує появу ліні. За лінню може стояти тривога дитини, страх невдачі, депресивний стан. Важливо ставити перед дитиною досяжні цілі, великі цілі розбивати на маленькі, заохочувати і підтримувати її прагнення і активність, таким чином стимулювати до подолання труднощів.

Причина 3
Лінь може бути також і реакцією на важке навантаження - розумова праця в школі, велика кількість домашніх завдань, секції та гуртки. Дитина може не справлятися з цим, і лінь в даному випадку, може виступати, як захисна реакція на перевантаження. Серйозними сигналами такого перевантаження є апатія і занепад сил.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому дитина вередує після садка

Причина 4
Причиною ліні може бути і низька мотивація дитини, особливо в питаннях, пов'язаних з навчанням. Коли інтерес до діяльності відсутній, змусити себе щось робити важко. Дитині важче ніж дорослій людині себе змусити, проявити волю. Дитині важко зрозуміти сенс навчання і його впливу на її майбутнє. Тому дуже важливо, щоб дитині було цікаво вчитися, займатися, пізнавати світ.

Причина 5
Причина ліні може бути і в образі і стилі життя сім'ї в цілому. Коли є приклад працьовитості, баланс роботи та відпочинку, то дитині легше "скопіювати" це на себе.

Причина 6
Існують і інші можливі причини ліні: вона може бути способом залучення уваги, якщо потреба дитини в увазі не задоволена, а може бути і реакцією протесту.

Причина 6
Лінь може бути і наслідком того, що дитині нудно жити, навколишній світ перестає бути цікавим і захоплюючим. У цьому випадку дуже важливо допомагати дитині розширити коло інтересів, зробити її життя більш різноманітним.

Причина 7
Вчені вважають, що особливості темпераменту і нервової системи також можуть впливати на появу ліні. Наприклад дитині - холерикові важко виконувати завдання, що вимагають посидючості і тривалої концентрації уваги. Дітям -інтровертам складно виконувати завдання, що вимагають активного спілкування. Що стосується особливостей нервової системи, то дослідження показують, що нерозвиненість мозку в лобових частках, що відповідають за вольову регуляцію і планування є причиною по якій дитина може зазнавати труднощів з плануванням своєї діяльності і оцінкою наслідків своєї бездіяльності. До віку повноліття лобові частини мозку дозрівають, відповідно стає легше діяти, здійснювати, докладати зусиль.

Лінь важлива, так як вона є сигналами до необхідності щось змінювати: можливо так проявляється потреба у відпочинку, або недолік зацікавленості дитини в діяльності, недолік різноманітності, або ж важко досягаються цілі, або завищені очікування батьків або вчителів, з якими дитині не впоратися.

Звичайно, існує і лінь, як прояв тривалого неробства. Дитина швидше вибере перегляд улюбленого мультфільму, ніж якесь заняття, що вимагає зосередженості і зусиль. Тоді можна за допомогою вдатися до винагороди (заохочення) дитини за виконання небажаної для неї справи.

Можна порекомендувати такі способи "профілактики ліні":

поступове привчайте дитину до самоорганізації і планування, стимулюючи її до виконання повсякденних справ, які вона може робити спочатку разом з батьками, а потім самостійно; корисно складати список 5-7 справ на день, він повинен бути наочним (в картинках для малюків і у вигляді пропозицій для старших дітей);

привчайте дитину починати зі складної і неприємної справи;

кличте до духу суперництва - діти люблять змагатися; наприклад, хто перший одягнеться, або почистить зуби і т.п.;

приймайте допомогу дитини, навіть якщо знаєте, що вона зробить щось "незграбно", але підтримайте її, то розвиває в дитині усвідомлення важливості взаємодопомоги, активність і працьовитість.

Теги:
Джерело

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть CTRL+Enter. Система Orphus
Імя:
E-Mail:
Коментар
Полужирный Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Вставка ссылки Картинка Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Вставка спойлера | Вставка email
Введіть код: *
captcha